دبیرخانۀ دائمی توسعۀ مدرسۀ تعاونی، 24 آذر ماه سال جاری نخستین همایش «مدرسۀ تعاونی، اقتصاد مشارکتی» را برگزار خواهد کرد. هدف از برگزاری این همایش، معرفی و ترویج الگوی مدرسه‌ تعاونی در سراسر کشور است، الگوی مدرسه‌داری که امروز در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه گسترش چشم‌گیری پیدا کرده است.

هدف برگزارکنندگان این همایش این‌ست که مدل مدرسۀ تعاونی را به­ عنوان نوعی از اقتصاد منصفانه و مشارکتی به گفتمان عمومی جامعه و سیاست‌گذاری‌های کلان ملی و برنامه‌های توسعه وارد کنند.

مدرسۀ تعاونی قدرت اقتصادی خود را از تجمیع سرمایه‌های خُرد آموزگاران سراسر کشور و در نتیجه تشکیل سازمانی قدرتمند، متعهد و دیرپا و قدرت اجتماعی‌اش را از کار مشارکتی و روحیۀ تعاون­گری و تربیت دانش‌آموزانی بسیار متفاوت می‌گیرد. شبکۀ سراسری مدرسه‌های تعاونی در آینده‌ای نزدیک سازمانی منسجم و به­ هم­ پیوسته و اجتماع عظیمی از یادگیرندگان شامل آموزگاران، اولیا و دانش‌آموزان را پیرامون موثرترین حوزۀ اجتماعی یعنی مدرسه شکل خواهد داد که  چشم‌انداز کلان آن توانمندسازی آموزگاران، مشارکت اولیا در عرصۀ تصمیم‌سازی و اعطای فرصتی ­بی‌بدیل به فرزندان این سرزمین برای یادگیری و زندگی جمعی متفاوت است.

 

 

حامیان همایش تا امروز : 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیام بانک سینا، حامی اصلی دبیرخانه مدرسه تعاونی

فعالیت های دبیرخانه به روایت تصویر

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید